Menu

Jak si mám vybrat správné auto?

V prvé řadě je důležité si uvědomit, jaké parametry jsou při výběru vozu důležité. Vždy by měl být důležitější faktický stav vozu, než údaje napsané na papíře. Je dobré preferovat vozy s nižším nájezdem, s malým počtem předchozích majitelů, kteří auto používali k soukromým účelům a mají k dispozici záznamy o servisní historii. Vozidlo by také nemělo být v minulosti havarované. Předchozí poškození lehčího rázu jsou akceptovatelná, ale musí na ně být upozorněno. Není dobré se fixovat na rok výroby vozu, zvláště v kombinaci s neadekvátní cenou. Tím se rapidně zvyšuje šance, že narazíte na vůz, který je levný z nějakého skrytého důvodu, může se jednat např. o manipulaci se stavem tachometru či havarovaný vůz.

Nestačila vám tato odpověď? Napište nám

Jaký typ auta bych měl hledat?

Auto by v prvé řadě mělo vyhovovat Vašim potřebám a způsobu užití. Pokud máte např. nižší nájezd a jezdíte převážně kratší cesty, bude se Vám hodit auto s benzínovým motorem. Dále je dobré si definovat danou kategorii aut a podívat se, které značky a jaké modely v dané kategorii nabízejí. Dále si na internetu vyhledat testy ojetých vozů a přečíst si o daných modelech, jakými slabinami trpí a které motorizace jsou vhodné. Mnohdy tak můžete nalézt vhodnější a spolehlivější auto s menšími nároky na provoz od jiné značky, než jste měli původně na mysli.

Nestačila vám tato odpověď? Napište nám

Kde vozidla nakupujete?

Vozy nakupujeme na celoevropském aukčním portálu, podle detailního popisu vozu. Jsou zde popsána a vyfocena veškerá poškození, změřená tloušťka laku, popsán technický stav vozu, stav pneumatik atd. Aukční portál nám dává také možnost reklamace, pokud stav vozu nesedí s jeho popisem. Vozy pochází z výkupu od soukromých majitelů. U novějších vozů se také může jednat o vozy z operativních leasingů, vozů na protiúčet anebo vozy z půjčovny.

Nestačila vám tato odpověď? Napište nám

Odkud dovážíte vozidla?

Preferujeme dovoz aut z Německa. V menší míře dovážíme také z Belgie, Nizozemska, Rakouska a Švýcarska. V případě specifických požadavků lze dovážet vozy i z jiných zemí, např.  z Itálie, Francie, Švédska, Španělska a dalších.

Nestačila vám tato odpověď? Napište nám

Nemohlo být manipulováno se stavem tachometru?

Aukční portál nám dává záruku na stav tachometru a původ vozu, v případě jakýkoliv pochybností lze vozidlo reklamovat.  Navíc kupujeme auta s ověřitelnou servisní historií, které mají servisní knížku a menší počet majitelů, čímž je toto riziko dále eliminováno. V neposlední řadě je manipulace se stavem tachometru v zahraničí přísně právně postižitelná a ve většině případů dochází k manipulaci se stavem tachometru až na českém území.

Nestačila vám tato odpověď? Napište nám

Jak poznám, že nebylo vozidlo bourané?

Hlavní metodou pro ověření předchozích poškození vozu je změření tloušťky laku digitálním měřičem. Tloušťka laku je uvedená u popisu každého vozu. Také disponujeme vlastním měřičem a lze tedy v případě zájmu tyto údaje ověřit.

Nestačila vám tato odpověď? Napište nám